کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند توسعه خدمت در مساجد است

کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند توسعه خدمت در مساجد است

کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند توسعه خدمت در مساجد است

به گزارش خبرنگار مهر، امیرحسین خورشیدی، عصر چهارشنبه با همراهی مسئول کمیته تعلیم و تربیت قرارگاه ارتباطات و همکاری‌ها بین‌المللی مساجد در بازدید از کانون محمدرسول الله روستای قلیان سنندج با تبریک هفته وحدت اظهار کرد: رویکرد ستاد هماهنگی ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، شبکه‌سازی و ارتباط میان مساجد جهان اسلام است.

وی با تاکید بر توسعه فعالیت‌های مسجدی و احیای کارکردهای مساجد بیان کرد: مسجد بهترین و مؤثرترین پایگاه اجتماعی و فرهنگی است که با بسترسازی برای بالابردن ظرفیت‌های مسجد و توسعه خدمت در مساجد، می‌توان از این پتانسیل برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و رسیدن به مسجد تراز اسلامی بهره گرفت‌.

معاون سازماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور همچنین بر مردمی شدن فعالیت‌های فرهنگی در مساجد تاکید کرد و افزود: برای هدایت و سازماندهی این گستره چند میلیونی مساجد نیاز به نقش آفرینی آحاد جامعه به خصوص نسل جوان داریم.

لزوم به‌روزرسانی عملکرد اجتماعی و فعال شدن نهادهای اجتماعی

خورشیدی، جامعه امروز را نیازمند به‌روزرسانی عملکرد اجتماعی و فعال شدن نهادهای اجتماعی دانست و اضافه کرد: برنامه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با رویکرد نهضت بازگشت مسجد و تقویت فعالیت‌های مسجدمحور برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه کردستان دارای ظرفیت‌های قابل توجهی در زمینه‌های قرآنی است، یادآوری کرد: لازم است ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کردستان با بهره‌مندی از این ظرفیت، فعالیت‌های خود را ارتقا دهد.

امیرحسین خورشیدی، معاون سازماندهی و شبکه سازی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و حجت‌الاسلام موسوی، مسئول کمیته تعلیم و تربیت قرارگاه ارتباطات و همکاری‌ها بین‌المللی مساجد، صبح چهارشنبه در سفر یک روزه به استان کردستان با نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه موقت سنندج، معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری کردستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارکنان ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کردستان دیدار و خواستار توجه مسئولان به فعالیت‌های مسجدی شدند.

تبلیغات

پشتیبانی سایت 09126176340