تئاتر ابزاری مهم در جذب جوانان به مسجد است

تئاتر ابزاری مهم در جذب جوانان به مسجد است

تئاتر ابزاری مهم در جذب جوانان به مسجد است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رضا حاجتی عصر سه شنبه در گردهمایی گروه‌های نمایشی کانون‌های مساجد گیلان در رشت با بیان اینکه یکی از کارکردهای مهم کانون‌های مساجد پرورش هنرمندان انقلابی و متعهد است، اظهار کرد: ابزار هنر عاملی مهم در جذب مخاطب به مساجد و خلق آثار فاخر هنری است.

وی با تاکید بر احیا کارکردهای مساجد افزود: اوایل انقلاب مسجد محور همه برنامه‌ها و حتی رسیدگی به مشکلات مردم بود که برای مدتی از این کارکرد فاصله گرفتیم و باید دوباره به این نقطه بازگردیم.

حجت الاسلام حاجتی با بیان اینکه فرزندانمان باید در مساجد تربیت یافته و رشد کنند تصریح کرد: باید تئاتر را در مساجد ترویج دهیم و مساجد محلی برای آموزش هنرهای نمایشی به فرزندانمان باشد.

وی جذب جوانان به مساجد به واسطه کارکردهای هنری را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: تئاتر یکی از ابزارهای مهم هنری برای جذب جوانان به مساجد است و کانون‌ها باید تخصصی وارد این عرصه شوند.

حجت الاسلام حاجتی ادامه داد: هدف از تئاتر مسجدی تنها اجرای آن نیست بلکه ابزاری برای جذب نوجوان و جوان به مسجد و پرورش این استعدادها در بستر مساجد است تا هنرمندی مؤمن متعهد و متخصص رشد یابد.

وی احیای کارکردهای هنری و فرهنگی در مساجد را رسالت کانون‌های مساجد دانست و تصریح کرد: باید با برگزاری دوره‌های آموزشی به ویژه هنری در راستای تحقق رسالتمان گام برداریم.

تبلیغات

پشتیبانی سایت 09126176340